Nasz zespół, czyli kto za tym wszystki stoi

SPIRITUS MOVENS

Anita DemianowiczAnita Demianowicz Portret

Długo szukała własnej drogi. Od 2012 roku, kiedy zaczęła podążać drogą swoich marzeń, wydaje się, że jest w końcu na tej właściwej. Wyjechała po raz pierwszy sama, na pięć miesięcy do Ameryki Środkowej, co uświadomiło ją, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych i że marzenia zawsze się spełniają, trzeba tylko chcieć. Od tamtej chwili ciągle jest w drodze, realizując nietypowy scenariusz, w którym to Penelopa podróżuje, a Odyseusz czeka na nią w domu. Pracuje jako dziennikarz – freelancer. Współpracuje z najważniejszymi magazynami podróżniczymi w Polsce (Podróże, Poznaj Świat), pisze teksty podróżnicze. Prowadzi bloga o podróżach B*Anita za który otrzymała wyróżnienie specjalne w konkursie Blog Roku 2012 oraz Nagrodę Czytelników Blog Forum Award 2015. Nagrodzona nagrodą Rowertouru 2014 w Kategorii Polska. Nominowana do TRAVELERA 2017.


 WULKAN POMYSŁÓW

Ana MatusevicAna Matusevic

Wilnianka z pochodzenia, gdynianka z wyboru. Dołączyła do zespołu pod koniec 2015 roku zasypując nas fajnymi pomysłami. Absolwentka filologii rosyjskiej, fotografka z zamiłowania, zawodowo organizatorka wydarzeń literackich w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku. W przeszłości współpracowniczka organizacji pozarządowych, w tym koordynatorka Wolontariatu Europejskiego i projektów skierowanych do młodzieży z krajów byłego ZSRR w Centrum Współpracy Gdyni, wolontariuszka w organizacji pozarządowej w Grecji. Pisze bloga JakMalowany.pl, gdzie z potrzeby dzielenia się z innymi swoimi przeżyciami poznawania świata publikuje zdjęcia i teksty, nie tylko z podróży.


NIESPOŻYTA ENERGIA

Tamara Kanecka

 Tamara Kanecka

Lubi trzymać dziesięć srok za ogon na raz, dlatego zdecydowała się dołączyć do zespołu TRAMPek. Z TRAMPkami po drodze jej również dlatego, że w wieku 19 lat pojechała sama do Gruzji. Z zawodu inżynier geodezji, aktualnie na etacie w branży lotniczej, jednocześnie kończąc dzienne studia magisterskie. Życiowo – podróżniczka, najchętniej chciałaby zobaczyć cały świat oraz poznać jak najwięcej jego mieszkańców. Do tej pory odwiedziła około 30 krajów. Najbardziej zakochana jest w Azji. Od 3 lat zapalona motocyklistka. Swoich sił próbuje również we wspinaczce skałkowej i wysokogórskiej, do tej pory zdobywając kilka 4 i 5-cio tysięczników. Jak najczęściej stara się być w górach. Góry i motocykle pragnie łączyć w jedno, tworząc z chłopakiem projekt MotoMountain. Jak nie ma akurat na paliwo, to przemierza świat ulubionym przez nią sposobem podróżowania – autostopem. Członkini turystycznego klubu akademickiego AKK GDAKK.