Goście Edycji 1.5 w Warszawie

Dorota ChojnowskaDorota Chojnowska – antropolog kultury, dziennikarka i włóczykij. Przemierzanie świata to dla niej przede wszystkim wolność. Nigdy nie robi planu wyprawy. A nawet jeśli robi, to tylko po to, żeby go po drodze zmienić. Stałe jest tylko miejsce przylotu i odlotu samolotu, resztę drogi pokonuje tak, jak jej wiatr zawieje. I tak było podczas ostatniej włóczęgi po Rosji. Zamiast do Soczi pojechała do Groznego. I to był strzał w dziesiątkę! Współpracuje między innymi z NG Traveler, wraz z Samantą Fałkowską, stylistką i kreatorką wizerunku prowadzi bloga podróżniczo­-modowego www.AleSwiatJestPiekny.wordpress.com

Anita Demianowicz

Anita Demianowicz

Anita Demianowicz – ukończyła kilka kierunków studiów m.in. filologię polską, logopedię, higienę i emisję głosu. Długo szukała własnej drogi, przez 5 lat pracowała jako przedstawiciel medyczny w firmie farmaceutycznej, ale od początku wiedziała, że to nie „to”. Od 2012 roku, kiedy zaczęła podążać drogą swoich marzeń, wydaje się, że jest w końcu na tej właściwej. Wyjechała po raz pierwszy sama, na pięć miesięcy do Ameryki Środkowej, co uświadomiło ją, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Jej ulubionym środkiem transportu jest autostop, którym objechała wiele europejskich krajów oraz rower. Pracuje jako dziennikarz – freelancer. Współpracuje z jednym z dużych portali internetowych, pisze teksty podróżnicze. Prowadzi bloga o podróżach www.banita.travel.pl. Na Trampkach postara się odpowiedzieć na pytania, dręczące nas zwykle przed podróżą.

Ewelina Domańska

Ewelina Domańska

Ewelina Domańska – Góry są jej największą pasją. Wszystko zaczęło się w Tatrach. W późniejszych latach, przyłączając się do Studenckiego Koła Przewodników Turystycznych w Gdańsku, uczyła się sztuki orientacji w terenie oraz wędrownego i obozowego stylu życia, poznając Beskidy. Kilkukrotnie przemierzała trudno dostępne szlaki w Pirenejach, zaś w Alpach odkrywała lodowce i przekraczała granicę 4 tys. m n.p.m. Z wykształcenia jest farmaceutką i aby wyruszyć na swoją pierwszą wyprawę, zrezygnowała z pracy. Był to projekt „Górami Polski – moja Compostela”, który rozpoczęła w maju 2013 roku. Przeszła wówczas całe polskie góry, 1700 km i wszystkie 29 pasm w 80 dni. W 2014 roku pojechała ponownie w polskie góry i w 19 dni, jako pierwsza samotna kobieta, przeszła Główny Szlak Beskidzki (ok. 500 km) zimą. Po powrocie do Gdańska, w kilka tygodni spakowała się i wyprowadziła do Zakopanego, by być jak najbliżej swoich ukochanych Tatr. Współpracuje z Portalem Tatrzańskim oraz Magazynem Turystyki Górskiej „N.p.m.”, dla których pisze i robi zdjęcia, dzieląc się swoją górską pasją z innymi. Jej fotografie oraz relacje znaleźć można na blogu www.goramipolski.pl oraz na fanpage’u. Magazyn Turystyki Górskiej „N.p.m.” uznał wyprawę „Górami Polskie – moja Compostela” za jedno z najważniejszych wydarzeń górskich 2013 roku.

Magda Jończyk

Magda Jończyk

Magdalena Jończyk – pasjonatka ludzkich historii z pogranicza kultur, w ślad, za którymi często wędruje w wysokie góry Azji. W tyle pozostawiła bank, korporację, godziny, urlopy… Kierunek nadaje jej pasja, a nie kompromis. Żyje w podróży. Fotografuje. Jej pasją są również góry. Tam zapomina o rzeczywistości i tworzy własny świat: łapie obrazy, kolory, chwyta chwile. Zakochana w wibrujących życiem Indiach. Od 4 lat regularnie jeździ w Himalaje. Powrót stamtąd daje jej nową perspektywę na tę porzuconą rzeczywistość. Dotychczas wędrowała między innymi w Atlasie, Pirenejach, Alpach, Górach Skalistych Kanady, Tatrach, Kaukazie, w Masywie Araratu, przemierzała chińskie wyżyny prowincji Junnan i Sinciang, w tym pamirskie plateau. Od paru lat razem z Markiem Gronowskim prowadzą Papaya Travel Club, gdzie na latającym dywanie zabierają ludzi na wyśnione podróże… również te wysokogórskie. Zdjęcia Magdy można oglądać na jej stronie. Na Trampkach opowie o tym, jak przygotować się do trekkingu w Nepalu.

Aldona Klebowska

Aldona Klebowska

Aldona Klebowska – na co dzień pracuje jako dietetyk, prowadzi szkolenia dla firm oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych promujące zdrowy tryb życia. Zakochana w Czarnym Lądzie i dzikich zwierzętach, w wolnym czasie prowadzi wyjazdy 4×4, a jej ulubionym kierunkiem jest Namibia, do której wraca, co roku. Na wyjazdach uwielbia poznawać nowe smaki naturalne metody leczenia. Jej największą miłością są góry i pustynie, olbrzymie przestrzenie do pokonania, świetnie orientuje się w terenie i trudno ją zgubić. Uwielbia być za kierownicą samochodu terenowego, motocykla enduro, roweru ale i z plecakiem wędrując po górach dobrze się czuje – byle bliżej przyrody. Szwendanie to jej sposób oderwania się od codzienności i część jej życia.

Małgorzata Maniecka

Małgorzata Maniecka

Małgorzata Maniecka – Z wykształcenia germanistka, z zawodu nauczycielka, a z zamiłowania podróżniczka. Jeszcze jako studentka zwiedziła prawie całą Europę. Później swe kroki skierowała do Azji. Zaczęła od podróży do Indii i Nepalu. Potem odwiedziła Indonezję, Singapur, Malezję, Tajlandię, Chiny, Laos, Wietnam, Rosję, Mongolię, i wiele innych. Przez ponad 3 lata była  nauczycielką w Chinach. Właśnie wróciła z dwumiesięcznej podróży po Ameryce Południowej. Zwiedziła 90 krajów na 6 kontynentach. Na Trampkach opowie o podróżach po czterdziestce, skupiając się głównie na wyprawie autostopowej po Australii i Nowej Zelandii, udowadniając, że nie tylko bardzo młodzi ludzie mogą i chcą podróżować. O jej podróżach można przeczytać na www.maniecka.pl

Joanna Kedzierska

Joanna Kedzierska

Joanna Kędzierska – na co dzień uczy w szkole przyszpitalnej, w wolnym czasie wiosłuje na smoczej łodzi, ma na swoim koncie przygodę z żeglarstwem i górskim wędrowaniem. Stąd pewnie jej marzenie – zobaczyć Norwegię, gdzie góry wyrastają z morza. Jej wyprawa rowerowa od koła podbiegunowego w Finlandii przez Norwegię obfitowała w wiele ciekawych wydarzeń. Opowie o „przygodach”, napotkanych ludziach i odwiedzonych miejscach, niekoniecznie tych znanych i najczęściej zwiedzanych, oraz podzieli się wrażeniami z samotnego podróżowania.

Martyna Skura

Martyna Skura

Martyna Skura – podróżniczka, blogerka, od 2002 swoją prace związała z organizacjami pozarządowymi. W 2011 wyjechała po raz pierwszy na wolontariat do Gruzji, gdzie zajmowała się aktywizacją kobiet. Po 1,5 roku pracy postanowiła wyruszyć do Azji. W Chinach uczyła przez rok angielskiego. Jako następne miejsce swojej pracy i życia wybrała Tajlandię, gdzie pracowała z międzynarodowymi wolontariuszami w ramach projektów wspierających społeczność lokalną. Nie boi się nowych wyzwań i spełniać swoich marzeń. O swoich międzykulturowych doświadczeniach i podróżach pisze na blogu www.podrozeobiezyswiatki.wordpress.com.

Ola Wysocka

Ola Wysocka

Ola Wysocka – czyli dwie z ośmiu stóp, mama Maćka i Kaliny, żona Pawła, współautorka bloga osiemstop.blogspot.com, właścicielka kawiarni 8 stóp na warszawskiej Pradze Północ. Lubi podróżować i ciąga męża i Bogu ducha winne dzieci ze sobą, Z Maćkiem byli między innymi w Izraelu, Libii, na Malcie i we Włoszech, z dwójką zaczęli od Dominikany a potem spędzili pół roku jeżdżąc z przyczepą po Stanach Zjednoczonych.